Jaki prezent na Dzień Ojca?

Dzień Ojca to doskonała okazja, by za pomocą symbolicznego prezentu podziękować swojemu rodzicowi za okazaną do tej pory miłość i troskę. I w ten skromny sposób uczcić wyjątkowy dzień, nawiązujący do szczególnej relacji, jaka pomiędzy obojgiem istnieje. Prezent na Dzień Ojca bywa też poważnym wyzwaniem, ponieważ czasami trudno jest wybrać z tylu możliwych propozycji, ten właściwy podarunek. Tym bardziej że okazji do obdarowywania się jest tak dużo, że po pewnym czasie pomysły się wyczerpują. Zadanie wydaje się wówczas jeszcze trudniejsze, o ile w ogóle możliwe. Dorosłe dzieci z utęsknieniem wspominają czasy, gdy ręcznie wykonana laurka wystarczała za wszystkie inne prezenty. Dzieciństwo minęło jednak bezpowrotnie i nigdy nie wróci. W tej sytuacji laurka zdecydowanie nie mieści się w repertuarze dopuszczalnych prezentów. Co w zamian?

Tajemnica zaklęta w słowie

Jedną z propozycji prezentu na dzień ojca może być po prostu książka. W przypadku, gdy rodzic jest pasjonatem czytelnictwa, ta opcja wydaje się być najlepszą z możliwych. W odwrotnej sytuacji pojawiają się wątpliwości. Bezpodstawnie. Kiedy ojciec nie lubi czytać, można go takim prezentem do czytania zachęcić, odpowiednio dobierając lekturę lub zdecydować się na jakiś album również związany z zainteresowaniami obdarowywanego. W ten sposób można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zakończyć sprawę prezentu, a być może zachęcić rodzica do czytania. Obecnie pojawia się na rynku wydawniczym wiele pozycji o wciągającej fabule, która zdecydowanie odpowiada gustom męskim. Takim przykładem jest seria książek o Chyłce autorstwa Remigiusza Mroza. Pisarz snuje niewiarygodne intrygi, myli szlaki oraz zmusza do poszukiwania odpowiedzi na stawiane zagadki kryminalne, co rusz zmieniając tropy i zacierając szlaki. To prawdziwa gratka dla miłośników kryminałów, a jednocześnie świetna propozycja zachęcająca do podróży z czytelnictwem, która nie kończy się na jednej części, dzięki czemu można czytać i czytać.

 

Co jeszcze na prezent?

Ważne żeby wybierać książkę zgodnie z gustem czytelniczym osoby obdarowywanej lub zgodnie z jej zainteresowaniami. Dla jednych pasjonujące mogą być biografie, podczas gdy innym więcej radości sprawia czytanie pozycji historycznych. Aby nie popełnić błędu, można zerknąć na biblioteczkę ojca i znajdujące się tam pozycje lub delikatnie podpytać o to, co najbardziej lubi czytać. Rozwiązaniem jest też podejście do dowolnej księgarni i poproszenie o pomoc sprzedawcy. Podanie kilku kluczowych faktów (m.in. wieku, hobby czy ostatnio przeczytanej książki) pozwoli efektywnie udzielić wsparcia i w efekcie wybrać prezent książkowy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *